Středa, 31 května, 2023
- Reklama -události

3 nápady na teplé raňajky

Redakce doporučuje

Teplé raňajky sú stvorené na pochmúrne a chladné dni, pretože organizmus príjemne zahrejú a zároveň zlepšia náladu. Ak máte k dispozícii tých správnych pomocníkov, ako napríklad rýchlovarné kanvice či hriankovače, sú hotové za niekoľko minút.

Dostali ste chuť na voňavú obilninovú kašu či teplú hrianku s nátierkou? Inšpirujte sa našimi nápadmi.

Tip číslo 1: hriankovače sú ideálne na prípravu chrumkavých hrianok 

Hriankovače sú neodmysliteľnou súčasťou kuchynského vybavenia. Chrumkavá hrianka, čerstvo vybratá z hriankovača, chutí malým i veľkým. Ak potrebujete veľa energie a preferujete zdravé raňajky, nakrájajte si na ňu plátky avokáda, pridajte zeleninu podľa ľubovôle, poprípade kúsok vajíčka.

Máte radi sladké raňajky? Dajte si na hrianku orechové maslo s prídavkom kvalitnej čokolády. Získate tým energiu na niekoľko hodín a uspokojíte chuť na sladké.

Tip číslo 2: skvelou voľbou sú aj obilninové kaše

Ak sa ráno ponáhľate, nemusíte strácať čas varením obilninovej kaše. Zaobstarajte si instantnú. Stačí ju zaliať vodou z rýchlovarnej kanvice a zamiešať. Kašu dochuťte podľa ľubovôle. Ideálne je skombinovať ovocie s orechami a semienkami. Na dochutenie je skvelá škorica, vanilka, kakao či karob.

K raňajkám, samozrejme, patrí voňavá káva. Plnoautomatické kávovary a kvalitné kávové zrná sú zárukou toho, že káva bude nielen chutná, ale aj zdraviu prospešná. Zároveň vás výborne naštartuje do pracovného kolotoča.

Tip číslo 3: potešia aj vajíčka na všetky spôsoby

Vajíčka sú nutrične bohatou potravinou a dajú sa pripraviť na desiatky spôsobov. Výborne zasýti omeleta so špenátom a hubami, zeleninový šalát s vajíčkami natvrdo, vajíčková nátierka, burger s volským okom či stratené vajíčka na chrumkavej celozrnnej bagete. Vyberte si to, čo vám chutí najviac. Fantázii sa ani v tomto smere medze nekladú.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trampolínové parky ponúkajú zábavu a relax pre celú rodinu.

Chceli by ste plnohodnotným a najmä zábavným spôsobom využiť čas zaslúženej dovolenky či víkendového voľna? Radi by ste strávili...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img