Čtvrtek, 23 března, 2023
- Reklama -události

Ako posilniť imunitný systém počas jesene?

Redakce doporučuje

Listy sa už sfarbili, dni sú chladnejšie a kratšie a vo vzduchu je cítiť sviežu vôňu jesene. A keďže je na obzore sezóna prechladnutia a chrípky a počet prípadov COVID-19 je na vzostupe, je to tiež sezóna na to, aby ste urobili kroky, aby vaše telo zostalo na jeseň a počas celého roka zdravé.

Posilnenie imunitného systému

Imunitný systém je rozhodujúci pre celkové zdravie. Je základom pre hojenie rán, odvracanie infekcií a ochranu pred chronickými a život ohrozujúcimi ochoreniami. Imunitný systém je prirodzenou obranou vášho tela. Predstavte si ho ako stenu. Ak chcete sami sebe ponúknuť najlepšiu ochranu pred vírusmi a baktériami, váš imunitný systém musí byť pevný a odolný.

Strava je dôležitá

Konzumujte čerstvé ovocie a sezónnu zeleninu bohatú na antioxidanty, vitamín A, C a E, betakarotén a zinok. Siahnite po pestrej škále potravín, ako sú bobule, citrusové plody, kivi, jablká, červené hrozno, cibuľa, sladké zemiaky, mrkva a zelená listová zelenina, ako je špenát a kel.

Mnohé potraviny môžu byť zápalové a vyčerpávajú telu základné živiny. Jedzte aj mäso a snažte sa obmedziť príjem spracovaných a vyprážaných potravín, rafinovaných cukrov a múky.

Doprajte si kvalitný spánok

Spánok a imunitný systém sú vo vzájomnom vzťahu.  Imunitná odpoveď, ako tá spôsobená vírusovou infekciou, môže ovplyvniť spánok. Kvalitný spánok zároveň posilňuje imunitný systém, čo umožňuje vyváženú a efektívnu imunitnú funkciu. Na druhej strane nedostatok spánku môže oslabiť imunitný systém. Nedostatok spánku môže z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska spôsobiť ochorenie.

Užívajte si prírodu

 Obdobie jesene je najvyšší čas na to, aby ste si užili nádhernú prírodu a nasali čerstvý vzduch a slnečné svetlo. Vitamín D je nevyhnutný na posilnenie imunitného systému. Ak sa nemôžete mierne vystavovať slnečnému žiareniu niekoľkokrát týždenne (nezabudnite na denný opaľovací krém), zvážte doplnok vitamín D.

Jeseň ponúka množstvo aktivít, ktoré vás a vašu rodinu prilákajú von. Urobte si prechádzku alebo túru, choďte na záhradu a zberajte plody vašej práce.

Předchozí článekParkety alebo laminát?
Další článek3 nápady na teplé raňajky
- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prečo sa rozhodnúť pre vestu a akú si vybrať

Turistika počas chladných zimných dní, skialp, jesenný beh či podvečerné istenie svojho lezeckého partnera. Určite to poznáte. V tričku...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img