Pondělí, 27 května, 2024
- Reklama -události

Do kúpeľov si človek jazdí oddýchnuť. Na čo sa okrem toho relaxu teší najviac?

Redakce doporučuje

Ako sa naloží do vírivky, oddá sa šikovným rukám maséra, vykúpe sa v blahodarnom kúpeli, bude popíjať niektorý z lahodných minerálnych prameňov. Ktoré kúpeľné procedúry patria k najobľúbenejším?

Mladí ľudia si dlho mysleli, že kúpele sú iba pre staré. Tento mýtus sa už ale darí pomaly vykoreniť, aj mladí si cestu do kúpeľov našli. A kto nie, ten má teraz jedinečnú príležitosť to napraviť. K moru sa tento rok asi nevydáme, turisti sa zase nedostanú k nám. Niektoré kúpeľné mestá tak budú poloprázdne, takže je ten najlepší čas sa sem vydať.

Náš tip: Ktoré kúpele patria medzi jedny z najobľúbenejších? Sú to tie najmladšie u nás, ktoré stoja na mieste, kde predtým boli len husté rokliny a močiar. Mariánske Lázně.

Čo do kúpeľov ťahá? Predsa procedúry. Niektoré sú viac obľúbené, iné menej. Napríklad taký slatinný kúpeľ. Veľmi nevonia, na druhú stranu má na naše telo úžasné účinky.

Popíjanie minerálnych prameňov si s kúpeľmi spájame snáď všetci. Kúpeľná kolonáda plná ľudí so špeciálnym hrnčekom, ktorý má ucho a náustok, to je jednoducho symbol každých kúpeľov.

Viete, že práve Mariánske Lázně sú preslávené pestrým zložením minerálnych prameňov? Každý z nich má svoje účinky, kúpele sú tak určené na liečbu mnohých ťažkostí.

Uložiť sa na pár minút do vane, zavrieť oči a relaxovať. Sen každého z nás. Lenže doma nás pri kúpeli stále niekto ruší, navyše si do nej pridáme maximálne penu do kúpeľa, alebo nejaký ten olej. V kúpeľoch je výber o poznanie širší. Rašelinový kúpeľ, kúpeľ so soľou z Mŕtveho mora, vírivý kúpeľ, perličkový kúpeľ, bylinný kúpeľ. Do ktorej sa naložíte vy?

Náš tip: Chcete si aj tento rok užiť dovolenku a urobiť niečo pre zdravie? Slaná morská voda naše telo tento rok asi neobšťastní, hravo ju ale nahradí kúpeľné procedúry. Čo napríklad špeciálny minerálny kúpeľ, z ktorého sa postupne uvoľňuje oxid uhličitý? Okysličí krv aj mozog, pozitívne pôsobia aj na kvalitu pokožky.

Potrebujete uvoľniť stuhnuté svalstvo? Odplaviť stres, napraviť boľavý chrbát? Masáž je pre vás tou pravou procedúrou. Vedú klasické celotelové masáže, v tesnom závese sú tie čiastočné. Za skúšku stojí aj aróma masáž prevoňaná zmesou éterických olejov.

Plyn vulkanického pôvodu s pozitívnymi účinkami na kardiovaskulárne ochorenia nájdete v Mariánskych Lázních. Svetové unikum, podľa ktorého boli kúpele pomenované.

Viete, že Máriin plyn obsahuje 99,7 % CO2 a využíva sa na suché plynové kúpele a injekčnú liečbu?

Chcete parafínový, slatinný alebo napríklad anticelulitídny zábal? Intenzívna forma relaxácie, pri ktorej sa navyše staráte o pokožku. Čo viac si priať?
Tiež sa už vidíte na masážnom lehátku, v kúpeľnej vani, pri prechádzke na kolonáde? Na nič nečakajte, zaistite si ubytovanie, zbaľte kufor a vyrazte v ústrety novým zážitkom. Vrátite sa oddýchnutí ako nikdy predtým.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú skvelou voľbou pre letnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Či už cestujete s malými deťmi, zvedavými...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img