Pondělí, 15 července, 2024
- Reklama -události

Jesenné prázdniny máme za sebou, a hoci počasie tvrdí opak, nastáva správny čas myslieť zimnú dovolenku

Redakce doporučuje

Tá vás pritom nemusí stáť majland. Prinášame 6 tipov, ako uľahčiť vašej peňaženke, aby zostalo aj na Vianoce.

Lyžiarska sezóna sa nezadržateľne blíži. V niektorých Alpských strediskách sa už dokonca lyžuje. Rovnako ako vlani, väčšina Čechov vyráža na hory. Ak patríte medzi nich, cestujte múdro.

  1. Lyžujte mimo sezónu

Rozdiel v cenách mimo sezóny av hlavnej sezóne môže byť až 100 percentný. Termíny hlavnej sezóny však nie sú všade rovnaké. Platí to najmä v Alpách. Hľadajte akčné ponuky a rozhodne sa neobmedzujte len na jeseň alebo jar.

Tip: Prvé tri týždne v januári býva v Alpách vedľajšia sezóna a ako bonus si užijete menej ľudí na zjazdovkách. Nemci totiž vyrážajú do Álp až začiatkom februára.

  1. Využívajte cashback

Cashback systém je každý váš nákup výhodnejší. Spravidla dostanete z každého nákupu 1-2 percentá späť. Navyše získate prehľad zliav a kupónov, ktoré je možné uplatniť po celej Českej republike. Ušetriť tak môžete na všetkom, od vybavenia až po ubytovanie.

  1. Chytré cestovné poistenie

Cestovné poistenie niektorí z nás riešia iba pri cestách za teplom. Hodí sa aj pri zimnej dovolenke, zvlášť pokiaľ chceme vyraziť na hory lacno. Keď sa cestou pokazí auto, deti stratia skipas alebo zle upadnú a nedaj bože si prihodí nejaký úraz, môže sa nám dovolenka pekne predražiť. Vyberajte preto cestovné poistenie múdro. Ponuka je obrovská.

Čo spĺňajú tie najlepšie?

● liečebné náklady

● nonstop asistenčné služby

● zodpovednosť za škody a náklady s tým spojené

● stratu skipasov

● spolupoistenie ďalších cestujúcich

● vernostné programy, ktoré vám pripočítajú body napríklad za tankovanie

  1. Staňte sa miestnym

V strediskách na turistov čaká množstvo lákadiel. Pokiaľ budete chcieť využiť všetko, určite to z vašej peňaženkou poriadne zamáva. Nie je nutné bývať v predraženom hoteli a každý deň si dopriať kráľovské raňajky, obed aj večeru s dezertom navrch. Prenajmite si byt alebo apartmán, pripravte teplé jedlo ako doma vráťte sa na svah. Ušetríte veľkú časť rozpočtu. Nezabudnite, že ochutnávka miestnych špecialít patrí k výletu, než zabrúsite do prvej reštaurácie, opýtajte sa miestnych. Určite vám dajú tip na cenovo dostupnú reštauráciu alebo bar.

  1. Keď peniaze chýbajú

Bolo tých výdavkov v poslednej dobe príliš, a napriek tomu sa nechcete dovolenky vzdať? Alebo sa chystáte spojiť zimnú dovolenku s nákupom darčekov napríklad v niektorom z nemeckých miest? Ideálne v tomto prípade je využiť bezúčelovú pôžičku. Možno ju využiť na čokoľvek, teda nielen na dovolenku, ale napríklad aj na darčeky, spotrebný tovar alebo napríklad opravu automobilu. Samozrejmosťou by malo byť dojednanie aj vedenie pôžičky zadarmo, rovnako ako možnosť mimoriadnej splátky či predčasného splatenia.

  1. Porovnanie sa oplatí

Nepozerajte sa len na prvú voľnú dovolenku. Vždy sa oplatí porovnať si rôzne možnosti. Nie všetko akčné a výhodné, v skutočnosti výhodné je.

Pozor najmä na:

● Balíčky ubytovania vrátane skipasov: Pozrite sa, či výhodnejšie nezoženiete apartmán a skipas nekúpite až na mieste.

● Relax v cene: Overte si, či penzión alebo hotel má zmluvu s miestnym kúpaliskom. Sú atraktívne služby ako sauna v cene? Nie je nič lepšie ako si po nalyžovaných kilometroch oddýchnuť v teplej vode. Dodatočné platenie by vám mohlo relax značne znechutiť.

● Deti zadarmo: Ak cestujete s deťmi, pozerajte strediská, ktoré ponúkajú skipasy pre deti zadarmo. V niektorých strediskách neplatíte nič ani za desaťročné deti, v iných zaplatíte tučnú sumičku aj za skipas pre predškolákov.

● Peniaze navyše: Ak ste v situácii, že potrebujete dodatočné financie a hľadáte pôžičku, rozhodne využite kalkulačku porovnania pôžičiek. Ušetrí vám nielen peniaze, ale aj čas, ktorý využijete napríklad na hľadanie najlepšieho strediska.

Než sa vyberiete na dovolenku, poriadne porovnajte všetko, čo porovnať ide. Nie nadarmo sa hovorí: „Dvakrát meraj a raz rež.“ Šťastnú cestu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prečo sa vám oplatí transportný vak na párty stan

Konštrukciu aj opláštenie stanu je potrebné adekvátne chrániť. Prečo sa oplatí zaobstarať si na tento účel špeciálny transportný vak?Prečo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img