Pondělí, 15 července, 2024
- Reklama -události

Prečo sa rozhodnúť pre vestu a akú si vybrať

Redakce doporučuje

Turistika počas chladných zimných dní, skialp, jesenný beh či podvečerné istenie svojho lezeckého partnera. Určite to poznáte. V tričku by vám bola zima a v mikine zase teplo. Ako z toho von, keď potrebujete stred tela udržať v teple, a zároveň nechať telu priestor, aby prebytočné teplo malo kadiaľ unikať?

Kedy je vesta riešením

Vesta je mimoriadne praktickým doplnkom výbavy každého outdoorového nadšenca. Dokáže vás zahriať aj napriek tomu, že nepokrýva vaše ruky. Stráži stred tela, ktorý generuje teplo transportované do končatín. Telo si totiž chráni životne dôležité orgány a keď mu je zima, sústreďuje ohrievanie v strede tela a končatiny zostávajú studené. Ak si toto teplo použitým vesty ustrážite, budete mať teplé aj ruky. V kombinácii s vestou môžete ešte použiť napríklad rukavice, aby ste eliminovali akýkoľvek ďalší únik tepla.  

Výhody vesty

Vesta veľmi dobre funguje pri vrstvení. V prípade, že sa oteplí, viete ju poľahky zbaliť do malého vrecúška a v batožine vám zaberie oveľa menej miesta ako mikina či ľahká bunda. Pri nízkych teplotách je vesta výbornou strednou vrstvou. Dobre sa oblieka na základnú vrstvu a vďaka tomu, že nemá rukávy, na ňu ľahko oblečiete bundu. Pri športovej aktivite sa vo veste potíte výrazne menej, ako v dvoch vrstvách s dlhým rukávom. Zároveň sa hodí všade tam, kde by vás mohli obmedzovať rukávy, ale potrebujete udržať stred tela v teple. Ruky majú vo veste absolútnu voľnosť pohybu.    

Vesty od firmy Patagonia

Ak ste rozhodnutí investovať do kvalitnej a osvedčenej vesty, v bratislavskom outdoorovom obchode Wilderoben nájdete ponuku viest od firmy Patagonia. Revolučný výrobca outdoorového oblečenia so zreteľom na ekologickú výrobu a používané materiály bol prvý, kto koncom sedemdesiatych rokov prišiel s fleecom. Funkčný hrejivý materiál vtedy spôsobil absolútny prevrat v outdoorovom oblečení a dodnes patria Patagonia fleecové vesty medzi tie najobľúbenejšie. Zahrejú, ľahko sa ošetrujú a vďaka použitiu recyklovaného polyesteru zanechávajú minimálnu stopu na životnom prostredí. 

Vesta pre každú príležitosť

Špeciálnou kategóriou v ich ponuke je Patagonia vesta Nano Puff s neuveriteľne ľahkou a stlačiteľnou výplňou PrimaLoft Gold Insulation Eco. Je to jeden z najvýkonnejších tepelne izolačných materiálov na trhu. Gold Eco má výborný pomer tepla a hmotnosti a udrží si 98% termálnej izolácie aj vo vlhku. V rámci ekologickej výroby využíva 55% izolačných vlákien pochádzajúcich z recyklovaných vlákien. Ak hľadáte vestu „do koča aj do voza“, Patagonia vesta Nano Puff rozhodne nesklame. Napriek mimoriadne nízkej váhe vás spolahlivo zahreje, ochráni pred vetrom a kvapalnými zrážkami. Keď sa ju rozhodnete zbaliť do ruksaku, zaberie vám v ňom len zanedbateľné množstvo miesta. Ak objavíte čaro dobrej vesty, už nikdy nebude chýbať vo vašej výbave.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prečo sa vám oplatí transportný vak na párty stan

Konštrukciu aj opláštenie stanu je potrebné adekvátne chrániť. Prečo sa oplatí zaobstarať si na tento účel špeciálny transportný vak?Prečo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img