Středa, 29 května, 2024
- Reklama -události

Prevencia a diagnostika potravinovej alergie

Redakce doporučuje

Potravinová alergia a jej príznaky

Potravinová alergia sa môže vyskytnúť u každého človeka, ale častejšie sa prejavuje u detí. Medzi najbežnejšie patrí alergia na orechy, vajcia, mlieko, sóju, pšenicu, ryby, ale aj na niektoré druhy ovocia a zeleniny.

Príznaky potravinovej alergie sa zväčša prejavujú ihneď po konzumácii danej potraviny. Medzi najčastejšie príznaky patrí opuch tváre a úst, vyrážky, svrbenie, dýchavičnosť a hnačka či zvracanie. V niektorých prípadoch môže dôjsť aj k anafylaktickému šoku.

Prevencia a diagnostika

Potravinová alergia príznaky nemaskuje, a preto, ak máte podozrenie, že ňou trpíte, obráťte sa na svojho lekára. Ten vykoná diagnostiku, ktorá je dôležitá a môže pomôcť predchádzať nebezpečným reakciám v budúcnosti. Diagnostika potravinovej alergie sa často uskutočňuje prostredníctvom kožných alebo krvných testov. V niektorých prípadoch môže byť potrebné eliminovať určité potraviny zo stravy, aby ste zistili, na ktorú potravinu máte alergiu.

Aby sme predišli potravinovej alergii, mali by ste sa držať zdravého stravovania a vyhýbať sa potravinám, ktoré vám robia problémy. Ak u vás už v minulosti došlo k alergickej reakcii, je potrebné tieto potraviny úplne vylúčiť zo stravy a zabezpečiť, aby ste vedeli, čo jete. Preventívne opatrenia proti potravinovej alergii teda zahŕňajú aj starostlivé čítanie zloženia potravín.  

Správnu reakciu imunitného systému môžete podporiť aj doplnkami stravy, ako napríklad Herb alerg. Stimulačné účinky na imunitné odpovede organizmu však má aj iný výživový doplnok  Masticha Active, ktorý navyše podporuje zdravie a správne fungovanie tráviaceho traktu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú skvelou voľbou pre letnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Či už cestujete s malými deťmi, zvedavými...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img