Pondělí, 15 července, 2024
- Reklama -události

Veľký výber sendvičových PUR panelov: Aké sú tie správne pre vás?

Redakce doporučuje

Izolačná vrstva a opláštenie

Pri výbere vhodného sendvičového panelu je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Jedným z nich je aj materiál izolačnej vrstvy. Okrem sendvičových PUR panelov, ktorých jadro tvorí polyuretánová pena, sú na trhu dostupné aj PIR panely vyrábané z polyizokyanurátovej peny. Tá je odolnejšia voči ohňu a vysokým teplotám.

Ďalším faktorom, ktorý môže ovplyvniť výber sendvičového panelu, je hrúbka spomínanej izolačnej vrstvy. Hrubšia izolačná vrstva zvyšuje tepelno-izolačné vlastnosti panelov. Ak však panely inštalujete na miestach s obmedzeným priestorom, je vhodné zvoliť tenší PUR panely s nižším tepelným odporom.

Na trhu existuje tiež široká ponuka sendvičových panelov s rôznymi povrchovými úpravami a farbami opláštenia. Výber vždy závisí od konkrétnych požiadaviek klienta. Pri rozhodovaní je potrebné zvážiť napríklad odolnosť opláštenia voči poveternostným vplyvom, ako aj estetické nároky.

Možnosti inštalácie

Výhodou týchto panelov je aj ich rozmerová variabilita. Sendvičové panely sa dajú upraviť  na mieru pre konkrétnu aplikáciu, čím sa zabezpečí presné pokrytie povrchu, zníži množstvo odpadu a uľahčí ich inštalácia.

Nakoniec, je pri výbere správneho PUR panely dôležité zvážiť aj spôsob inštalácie. Mnohí výrobcovia ponúkajú rôzne možnosti inštalácie, od jednoduchej montáže pomocou skrutiek a matíc až po inovatívne systémy spojovania panelov bez použitia viditeľných spojovacích prvkov.

Ak si teda chcete vybrať ten správny sendvičový panel je potrebné zvážiť všetky spomenuté faktory, ktoré v konečnom dôsledku výrazne ovplyvnia nielen ich inštaláciu, ale aj vlastnosti a vzhľad.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prečo sa vám oplatí transportný vak na párty stan

Konštrukciu aj opláštenie stanu je potrebné adekvátne chrániť. Prečo sa oplatí zaobstarať si na tento účel špeciálny transportný vak?Prečo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img