Pondělí, 27 května, 2024
- Reklama -události

Vinylová podlaha: Výhody a nevýhody

Redakce doporučuje

Hľadáte cenovo dostupnú alternatívu k podlahe z tvrdého dreva alebo kameňa? Chcete vysokú úroveň prispôsobenia a flexibility dizajnu? Potrebujete, aby bola vaša podlaha vodotesná? Už nehľadajte: vinylové podlahy spĺňajú všetky tieto potreby a dokonca ešte viac.

Čo je to vinylová podlaha?

Vinylová podlaha je typ viacvrstvovej syntetickej podlahy. Vinylové podlahy, vyrobené z materiálov ako plast, sklolaminát a PVC, sa zvyčajne dodávajú vo forme dosiek alebo dlaždíc ktoré je možné následne zostaviť.  Obľúbené sú aj vinylové pásy. Vinyl tvorí obrazová vrstva, ktorá môže napodobňovať množstvo materiálov vrátane dreva,  keramiky či parkety. Vrchná nášľapná vrstva rôznej hrúbky chráni podvrstvy pred poškodením.

Výhody vinylových podláh

Odolné

Vinylové podlahy sú známe tým, že sú odolné. To znamená, že väčšina vinylových podláh je vodeodolná a veľmi nenáročná na údržbu, s dlhou životnosťou. Ak má nášľapnú vrstvu, vinylová podlaha sa zvyčajne nezafarbí a môže prežiť veľa opotrebovania, čo z nej robí dobrú voľbu pre všetky oblasti s vysokou premávkou. Niektoré značky vyrábajú 100% vodotesné vinylové podlahy , ktoré sú vynikajúce pre kúpeľne.

Pohodlné

V porovnaní s materiálmi ako tvrdé drevo alebo kameň má vinylová podlaha vďaka vrstvenému zloženiu „mäkší“ a „polstrovanejší“ pocit pod nohami. Tieto vrstvy tiež izolujú a pomáhajú podlahe udržiavať stálu teplotu bez ohľadu na ročné obdobie. Vinyl môže mať aj zvukovoizolačné vlastnosti, ktoré slúžia na zníženie hluku a ozveny v každej miestnosti.

Cenovo dostupná a jednoduchá inštalácia

Lacný vinyl je pomerne cenovo dostupný a poskytuje jednoduchý proces inštalácie, ktorý zvládnete aj sami.

Nevýhody

Keďže vinylová podlaha pozostáva z jedinej nášlapnej vrstvy, nie je možné ju prelakovať. Keď je podlaha poškodená, postihnuté miesta alebo celá podlaha sa musí úplne vymeniť. To platí najmä pre listový vinyl alebo vinyl nízkej kvality.

Vinylová podlaha je jednou z najobľúbenejších podlahových krytín pre rušné domácnosti, kancelárie, kaviarne a komerčné aplikácie.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú skvelou voľbou pre letnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Či už cestujete s malými deťmi, zvedavými...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img