Středa, 31 května, 2023
- Reklama -události

Vyberáte pre svojho potomka šport?

Redakce doporučuje

Uvažujete nad futbalom, ale neviete, kedy je ten správny čas na zápis? Potom si prečítajte náš článok, kde sa dozviete dôvody, prečo je futbal skvelou voľbou, v koľkých rokoch by dieťa s futbalom malo začať alebo akú výbavu budete musieť zaobstarať.

Prečo dať dieťa na futbal?

Futbal ako kolektívny šport ponúka celý rad výhod. Tu sú niektoré z nich:
● naučí sa prijímať víťazstvo a vyrovnávať sa s porážkami,
● naučí sa vychádzať a spolupracovať so spoluhráčmi,
● nájde si veľa nových kamarátov,
● pestuje sa zmysel pre zodpovednosť.

V koľkých rokoch dieťa prihlásiť?

Ako je to v každom športe, tak aj vo futbale platí, že čím skôr dieťa začne, tým lepšie. Nábory detí do klubov sa organizujú už od štyroch rokov. A prečo takto skorý vek? Je to z dôvodu, aby sa začal rozvíjať správnym smerom jeho pohybový talent.

U každého je to ale aj individuálna záležitosť. Niektoré deti sú schopné začať už v štyroch rokoch, iné napríklad až v siedmich. Medzi deťmi v rovnakom veku môžu byť značné rozdiely – a to ako na fyzickej, tak aj na mentálnej úrovni. Prihliadnite teda aj na túto skutočnosť.

Pomôcť vám môžu nasledujúce otázky:
● Bude vaše dieťa schopné na tréningu vnímať všetky informácie?
● Bude schopné počúvať niekoho iného, ​​než vás?
● Je schopné prijímať nielen informácie, ale zvládnuť aj tréning a udržať disciplínu?

V prípade pochybností odporúčame so zápisom počkať aspoň pol roka.

Aký klub vybrať?

Výber klubu sa odvíja od toho, aké sú vaše ambície a možnosti. Ak chcete, aby si vaše dieťa futbalom raz zarábalo a hralo na tuzemských ligových aj európskych zápasoch, odporúčame hľadať medzi klubmi s ligovou príslušnosťou.

Pokiaľ ale vaše ambície nesiahajú tak vysoko a len chcete, aby dieťa robilo nejaký ten šport, poobzerajte sa po akomkoľvek futbalovom klube v mieste bydliska. Každopádne neplatí, že z nižších súťaží neexistuje cesta medzi futbalovú smotánku.

Koľko stojí kurzovné?

Mesačné prípravky stoja v rozmedzí 100 až 300 Sk. Ceny sa líšia od klubu a odvíja sa aj podľa počtu tréningov týždenne. V menších kluboch sa trénuje obvykle 2x v týždni, vo väčších kluboch aj 3x.

Okrem klasických klubov sa ponúkajú aj súkromné ​​futbalové školy, kde oceníte individuálny prístup.

Čo zaobstarať do výbavy malého futbalistu?

Zapísanie dieťaťa do klubu nie je jediné, čo treba vyriešiť. Dieťa musí mať adekvátne vybavenie. Základným vybavením každého malého futbalistu sú detské kopačky.

Pre najmenšie deti sú vhodné plátené futbalové kopačky, ktoré nemajú tvrdú podrážku, takže nepoškodzujú nohu, a zároveň dieťa získa do nohy cit na loptu.


Výber vhodného športu pre deti je niekedy zložitá, treba vždy prihliadnuť čo dieťa baví a tomu sa prispôsobiť. Môžete sa inšpirovať na Sportli.


- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Články o móde a oblečení vám pomôžu byť trendy. Kde ale nájsť tie kvalitné?

Ženy by sa mali zaujímať o to, čo sa nosí, čo k čomu ladí alebo neladí, ako oblečenie udržovať...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img