Středa, 31 května, 2023
- Reklama -události

Vzdelanie je investícia do budúcnosti

Redakce doporučuje

Slovo inflácia na nás počas posledného roka číha skoro na každom kroku a už takmer ani nie je položka, ktorej by sa netýkala. Napriek tomu sú veci, ktoré odolajú akejkoľvek inflácii. A medzi tie patrí napríklad sebarozvoj a vzdelanie, pretože nadobudnuté znalosti vám už nikto nevezme.

Možností, ako sa vzdelávať a pracovať na sebe je celý rad. Pokiaľ podnikáte, pracujete v manažmente, alebo cielite kariérne vyššie, tak určite oceníte manažérske znalosti a zručnosti, ktoré môžete získať nad rámec vysokoškolského vzdelania.

Absolventi MBA nachádzajú širšie uplatnenie na trhu práce, pretože dávajú svojim zamestnávateľom jasne najavo, že sú otvorení novým výzvam, pracujú na osobnom rozvoji a nemajú problém vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Takýmto zamestnancom sú potom zamestnávatelia skôr ochotní zveriť vedenie tímov a dôležitých projektov a adekvátne ich pritom ohodnotiť. Štúdium je teda vhodnou investíciou nielen z pohľadu vzdelania, ale aj čisto z finančného hľadiska.

Vzdelávacích inštitúcií ponúkajúcich manažérske vzdelávanie je celý rad a je teda dobré starostlivo vyberať. Medzi hlavné aspekty dobrého výberu patria určite referencie absolventov a študijné akreditácie, ktoré sú zárukou kvality štúdia. Napríklad Cambridge Business School má akreditáciu aj od renomovanej britskej akreditačnej spoločnosti ASIC, čo znamená, že má nielen vysoký štandard samotnej výučby a vyučovaného obsahu, ale ponúka aj kvalitné zázemie a odborný tím všetkých lektorov aj ostatných zamestnancov.

Študovať na Cambridge Business School je možné dvoma spôsobmi, a to kombinovanou alebo online formou. U kombinovanej je výučba zložená z desiatich špecializovaných modulov, ktoré sú rozdelené do dvoch semestrov a štyroch študijných seminárov. Okrem samotných seminárov študujú študenti prostredníctvom e-learningu s obsiahlou online knižnicou, kedy môžu využiť všetky výukové materiály v online podobe v študentskej sekcii. Ak by bol niekto ešte zaneprázdnenejší, alebo nebol z logistických dôvodov schopný fyzickej účasti na študijných seminároch, tak práve pre týchto je k dispozícii stále širšia ponuka plnohodnotných online programov, kedy je už skutočne možné študovať doslova odkiaľkoľvek.

Študijné cykly začínajú trikrát ročne, a to v marci, v máji a v novembri. Medzi podmienky prijatia patrí vysokoškolské vzdelanie či preukázateľná manažérska prax. Štúdium prebieha v českom jazyku, avšak postupové práce je možné vypracovať aj v slovenčine. Školné je možné hradiť jednorazovo alebo v niekoľkých splátkach bez navýšenia. Štúdium je skvelou príležitosťou, ako zvýšiť svoju kvalifikáciu a rozšíriť spektrum manažérskych zručností, pretože práve na to sú MBA programy navrhnuté. V ponuke je 16 osvedčených programov z celého manažérskeho spektra, ako napríklad Krízový manažment, Podnikanie a inovácia, či stále veľmi obľúbený Management v zdravotníctve.

Ak máte pocit, že vaša kariéra stagnuje, že sa pred vami neotvárajú nové možnosti a príležitosti pre rast, tak tým správnym impulzom, ktorý vás posunie vyššie, môže byť práve štúdium MBA.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trampolínové parky ponúkajú zábavu a relax pre celú rodinu.

Chceli by ste plnohodnotným a najmä zábavným spôsobom využiť čas zaslúženej dovolenky či víkendového voľna? Radi by ste strávili...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img