Čtvrtek, 23 března, 2023
- Reklama -události

Ako zatočí s bolesťou hrdla domáca liečba

Redakce doporučuje

Keď sa škriabanie v hrdle zmení na nepríjemnú bolesť pri každom prehltnutí, isto vám nie je do smiechu. Našťastie existuje veľa dobrých rád, ako si poradiť s bolesťou hrdla doma a pomocou liekov z lekárne. Poznáte tieto?

Dôležitou informáciou je, že bolesť hrdla môžu spôsobiť vírusy alebo baktérie. Kým pri bakteriálnom ochorení sa antibiotikám nevyhnete, pri liečbe bolesti hrdla spôsobenej vírusmi vám pomôžu i domáce recepty.

Prvá pomoc na bolesť hrdla z lekárne

Zastavte sa vo vašej lekárni a popýtajte sa na lieky na bolesť hrdla. Lekárnik vám určite ako prvé odporučí lieky s dezinfekčným a antibakteriálnym účinkom.

Či to bude vo forme sprejov, cukríkov, pastiliek, tabliet na cmúľanie, tinktúr, alebo roztokov na výplach, je len a len na vás, čo si vyberiete.

Na bolesť hrdla existujú aj lokálne antibiotiká. Sú to voľne dostupné lieky, no určite dodržiavajte predpísané dávkovanie podľa pribaleného letáku alebo sa opýtajte vášho lekára.

Ak ste zástancom prírodnej liečby, siahnite po homeopatikách.

Pri bolesti hrdla vám prinesú úľavu i bylinkové čaje, napríklad zo šalvie, rumančeka či tymiánu.

Vitamíny aj pri bolesti hrdla

Ochorením oslabený organizmus si priam pýta doplnenie všetkých potrebných vitamínov a stopových prvkov.

Či je bolesť hrdla samotná, alebo ide o sprievodný príznak inej choroby, dodajte vášmu telu vyššiu dávku vitamínu D, vitamínu C a zinku. Črevnú mikroflóru môžete podporiť probiotikami a prebiotikami.

Pokoj a oddych pri bolesti hrdla

Viete, čo je dôležité aj pri bolesti hrdla? Tekutiny, ticho a pokoj.

Dbajte na dodržiavanie pitného režimu a pite hlavne čistú vodu, bylinkové čaje, prípadne prírodné ovocné šťavy.

Doprajte si dostatok spánku a pokoj v domácom prostredí. Vám prospeje a vašich kolegov a priateľov ochráni pred možným prenosom ochorenia.

Doma si pravidelne vetrajte a zvlhčujte miestnosti, kde sa pohybujete. Oplatí sa zvýšená hygiena, čo sa týka dezinfekcie kľučiek na dverách, vypínačov, uterákov a používania pohárov na pitie.

Tipy na bolesť hrdla od starej mamy

Na úľavu od bolesti hrdla odskúšajte priaznivé účinky tradičných receptov našich starých mám.

Obviažte si hrdlo zábalom počas dňa a aj v noci. Kloktajte hrdlo vodou, v ktorej ste rozpustili lyžičku soli. Doplňte do stravy potraviny s protizápalovým účinkom, ako sú cesnak, cibuľa, med, kyslá kapusta a domáce džúsy.

Bolesť hrdla je nepríjemná a otravná. No vy už viete, ako s ňou efektívne zatočíte.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prečo sa rozhodnúť pre vestu a akú si vybrať

Turistika počas chladných zimných dní, skialp, jesenný beh či podvečerné istenie svojho lezeckého partnera. Určite to poznáte. V tričku...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img