Sobota, 4 února, 2023
- Reklama -události

Chystáte sa svoju polovičku požiadať o ruku?

Redakce doporučuje

Základom úspechu je trafiť správnu veľkosť. Náš ťahák vám správnu veľkosť pomôže vybrať aj tajne. Nadšené prekvapenie je zaručené!

Vezmite obdarovávanú osobu do zlatníctva. Áno, tento spôsob váš zámer odhalí, ale na druhú stranu budete mať istotu, že kúpite 100% správnu veľkosť. Zlatník dokáže veľkosť prsteňa spoľahlivo určiť. Prípadne je možné si tu zakúpiť sadu krúžkov, podľa ktorých správnu veľkosť zistíte doma a typ prsteňa už vyberte bez asistencie partnerky.

Pokiaľ kupujete prsteň tajne, môžete správnu veľkosť zistiť tak, že obkreslíte prsteň, ktorý vaša drahá nosí. Nezabudnite však, že je nutné merať vnútorný obvod, nie ten vonkajší. Rozmery zmerajte na milimetre. Podľa zisteného čísla ľahko vyberiete ideálnu veľkosť.

Pokiaľ nemáte k dispozícii padnúci prsteň, môžete obvod zmerať napríklad špagátom, prúžkom vystrihnutým z papiera alebo zubnou niťou. Dôležité je zvoliť materiál, ktorý nepruží. Pri meraní nezabudnite zohľadniť kĺb prsta, cez ktorý sa bude prsteň prevliekať. Najlepšie je zmerať prst natesno práve v mieste kĺbu.

Má vaša milá šperkovnicu, kam schováva aj prstene, ktoré jej sedia, ale nosia ich len k vybranému oblečeniu? Určite si nevšimne, pokiaľ si ho na jeden deň požičiate a vyrazíte s ním do klenotníctva. Vďaka nemu vám zlatník bude môcť ponúknuť presne tú veľkosť, ktorú hľadáte.

Veľkosť prsteňa môžete zistiť napríklad tak, že sa spýtate niekoho z jej priateľov či rodiny. Prípadne môžete vyraziť do obchodného centra a vo víre nákupov zaskočiť aj do zlatníctva so zámienkou, či si vaša polovička nemyslí na nejaký nový šperk. Pri výbere ju potom môžete nenápadne ponúknuť, aby si napríklad okrem náušníc či retiazky vyskúšala aj prsteň.

Táto metóda nepatrí k najspoľahlivejším, ale nevylučuje, že trafíte správnu veľkosť. Rozdiel medzi ženskou a mužskou rukou je značný. Napríklad veľkosť pánskeho malíčka zodpovedá zhruba veľkosti dámskeho prstenníka. Dámsky prostredník je naopak podobne veľký ako pánsky prstenník. Nie je to však pravidlo. Preto ruky svojho náprotivku v nejakej romantickej chvíľke omrknite.

• Mali by ste vedieť, že dominantná ruka, teda tá, ktorú píšete, je väčšia a širšia ako tá druhá.
• Najbežnejšie dámske veľkosti prsteňa sú 52 a 53, u pánskych sa jedná o veľkosti 59 až 61.
• Prstene so širším krúžkom sú všeobecne tesnejšie ako prstene s krúžkom útlym.

Nezabudnite, že nech vyberiete prsteň väčší alebo menší, jeho veľkosť spravidla zvládne každý zlatník upraviť. Problém je iba u prsteňov s viacerými kameňmi alebo pri zmenšovaní či zväčšovaní o niekoľko veľkostí.

Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Vinylová podlaha: Výhody a nevýhody

Hľadáte cenovo dostupnú alternatívu k podlahe z tvrdého dreva alebo kameňa? Chcete vysokú úroveň prispôsobenia a flexibility dizajnu? Potrebujete,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img