Středa, 29 května, 2024
- Reklama -události

Ako spraviť zo starého nábytku nový? S nami to zvládnete

Redakce doporučuje

Ak nábytok u vás doma nevyzerá podľa vašich predstáv, nemusíte ho vymieňať. Poradíme vám, ako mu vdýchnuť nový život.

Nevyhadzujte, opravujte

Drevený nábytok časom stráca svoj lesk a pôvodný vzhľad. Opotrebovanie bežným používaním na ňom môže zanechať ryhy, škrabance a iné mechanické poškodenia. Okrem toho sa môže čas na vašom nábytku podpísať aj stratou pôvodnej farby a lesku.

Správnou starostlivosťou môžete výrazne predĺžiť životnosť vášho dreveného nábytku. Aj napriek tomu je niekedy jeho renovácia nevyhnutná. Ako ale spraviť zo starého nábytku nový?

Oprava dreva vo všeobecnosti nie je náročným procesom, no vyžaduje si dôkladnú prípravu a dostatok času. Ak máte doma kus nábytku, ktorý už nevyzerá dobre, skúste ho namiesto vyhodenia zrenovovať. Stačí niekoľko krokov a môžete sa z neho tešiť ešte dlhé roky. Obnova starého nábytku je riešením, ktoré nezaťaží ani vašu peňaženku a čo je nemenej dôležité, ani životné prostredie.

Druhá šanca pre starý nábytok

Starý a opotrebovaný kus dreveného nábytku je väčšinou potrebné obrúsiť. Týmto spôsobom najlepšie zbavíte povrch pôvodného náteru a pripravíte ho na nový. V tomto kroku vám môže okrem brúsneho papiera prácu uľahčiť aj elektrická brúska. Čím viac si dáte záležať, tým lepšie bude vyzerať výsledok.

Následne je potrebné nábytok očistiť od prachu a nečistôt z brúsenia. Až potom môžete naniesť nový náter, ktorý mu vráti pôvodný lesk a krásu. Na trhu existuje množstvo náterov, ktoré pôsobia esteticky, no dokážu drevo chrániť pred vlhkosťou či UV žiarením.

Bežná oprava nábytku nemusí byť strašiakom. Stačí, ak si zvolíte správny postup a venujete jej dostatok času. Iná situácia nastáva, ak sa nejedná o oživenie zašlej krásy drevených povrchov, ale i vyplnenie väčších rýh, či oprava ulomených rohov. Vtedy je lepšie zveriť celý proces do rúk odborníkov. Tí si ľahko poradia aj s náročnejšími opravami, medzi ktoré patrí aj renovácia kuchynskej linky. Tá dostáva pri bežnom používaní zabrať a jej obnova nemusí byť pre každého.

Aj skutočne opotrebovaný kus nábytku môže pri troche starostlivosti a chcenia vyzerať takmer ako nový.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú skvelou voľbou pre letnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Či už cestujete s malými deťmi, zvedavými...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img