Pondělí, 15 července, 2024
- Reklama -události

Univerzálne chladiace zariadenia: Spoznajte monoblokové jednotky

Redakce doporučuje

Monoblokové chladiace alebo mraziace jednotky sa vyznačujú predovšetkým jednoduchou inštaláciou. Aké iné výhody ponúkajú?

Čo sa dozviete?

  • Čo sú to monoblokové chladiace jednotky
  • Aké funkcie ponúkajú
  • Všetko o možnostiach doplnkových funkcií týchto zariadení
  • Čím sú štandardne vybavené
  • Aké sú výhody monoblokových chladiacich jednotiek

Ak hovoríme o monoblokových chladiacich alebo mraziacich jednotkách, hovoríme o zariadeniach, ktoré obsahujú chladiaci agregát, výparník a riadiacu jednotku v jednom. Vďaka ich kompaktnosti preto môžu byť inštalované do muriva i panelov. Prostredníctvom týchto jednotiek je možné ochladzovať veľkoobjemové chladiace boxy a chladiarne. Svoje využitie preto nájdu predovšetkým v potravinárskom priemysle a obchodných prevádzkach.

Základné i doplnkové funkcie

Tieto chladiace zariadenia disponujú funkciou nastavenia teploty v chladiacom alebo mraziacom priestore. Medzi ďalšie praktické funkcie monoblokových jednotiek patrí i rôzne nastavenie termostatu a automatické alebo manuálne rozmrazovanie. Samozrejmosťou je i oddialený štart výparníka či oneskorený odvod kondenzátu pri odmrazovaní.

Zákazníci si tiež môžu zvoliť možnosť ovládania jednotky na diaľku. Ak ide o chladiarensky box, v ktorom sa často pohybujú ľudia, je praktickým riešením dodatočná izolácia jednotky za účelom zníženia hluku. Ďalšou voliteľnou funkciou je monitor napätia, elektrické rozmrazovanie, vodou chladný kondenzátor a mnoho iných.

Výhody monoblokových chladiacich jednotiek

Monoblokové jednoty sú štandardne vybavené alarmom pre signalizáciu nedostatočne vyčisteného kompresora. Základnú výbavu dopĺňa aj rozvádzač s elektronickou riadiacou doskou a klávesnicou, napájací kábel či kábel, ktorý vyhrieva chladiarenské dvere.

Ako sme spomínali vyššie, jednou z najväčších výhod týchto chladiacich zariadení je kompaktnosť a univerzálna inštalácia. Opomenúť by sme nemali ani vysokú účinnosť, nízky prevádzkový hluk a moderné spôsoby ovládania.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prečo sa vám oplatí transportný vak na párty stan

Konštrukciu aj opláštenie stanu je potrebné adekvátne chrániť. Prečo sa oplatí zaobstarať si na tento účel špeciálny transportný vak?Prečo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img