Pondělí, 27 května, 2024
- Reklama -události

S čím súvisí účinné chladenie kvapalín?

Redakce doporučuje

Spomínaný typ chladenia umožňuje zvýšiť produktivitu a životnosť chladiarenských zariadení a zároveň znižuje prevádzkové náklady. Aj preto sa stávajú súčasťou vybavenia chladiacich boxov, čím dopĺňajú kvalitnú izoláciu, chladiarenské zariadenia či chladiarenské dvere.

WHE prenosné blokové chladiče

Prvý z možností predstavujú WHE prenosné blokové chladiče kvapalín s výkonom do 4 kW. Tieto zariadenia pracujú s vinutým trubkovým výparníkom, ktorý je navrhnutý pre priamy ponor do nádoby s ochladzovanou kvapalinou. Výhodou tohto riešenia je, že chladiče môžu byť použité nielen na chladenie vody, ale aj olejov a emulzií alebo dokonca pre výrobu ľadovej vody.

Použitie týchto prenosných chladičov je veľmi jednoduché a intuitívne vďaka inštalácii typu „Plug & Play“. Ich spoľahlivé fungovanie zabezpečuje aj automatický chod podľa termostatu.

WDE-S1K kompaktné chillery

Inou možnosťou sú WDE-S1K kompaktné chillery s výkonom až do 43 kW. Tieto chillery sú vybavené doskovým výparníkom skriňového prevedenia, so zabudovanou akumulačnou nádobou a čerpadlom. Na chladiarenský box je možné ich inštalovať ako dovnútra, tak aj vonku. Ich univerzálnosť a možnosť použitia ako náhrady pre prietokové chladenie pitnej alebo úžitkovej vody robia z týchto jednotiek skutočne multifunkčné a praktické riešenie.

WDE a WTE chillery

WDE a WTE chillery majú výkon až do 800 kW. Tieto jednotky sú k dispozícii vo variantoch so zabudovaným alebo oddeleným kondenzátorom, čo umožňuje ich prispôsobenie sa rôznym aplikáciám na chladiace boxy. WDE a WTE chillery sú navrhnuté pre chladenie kvapalín s teplotami až do -30 °C. Ich PLC riadiaci systém zabezpečuje spoľahlivé fungovanie a umožňuje vzdialenú diagnostiku a monitorovanie prostredníctvom internetu.

Vedeli ste, že? Všetky spomenuté typy chladiarenských jednotiek sú vybavené ochranou proti zamrznutiu chladenej kvapaliny.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú skvelou voľbou pre letnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Či už cestujete s malými deťmi, zvedavými...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img