Středa, 31 května, 2023
- Reklama -události

Chudnutie patrí k veľmi citlivým témam nielen pre ženy, ale aj mužov. Kto by nechcel byť štíhly a cítiť sa dobre a sebavedome?

Redakce doporučuje

Zdravé chudnutie s dobre fungujúcim metabolizmom je základom úspechu. Mnohí ale netušia, ako docieliť krásnu postavu bez JOJO efektu, pritom rýchlejšie spaľovať tuky a súčasne si zachovať svaly. Na začiatok pritom stačí málo: drobná úprava jedálnička, cvičenie, trpezlivosť, zaradiť potraviny na chudnutie a začnú sa diať zázraky.

Schudnúť zdravo nemusí byť oriešok. Stačí poznať a dodržiavať niekoľko základných zásad a telo aj život sa vám začnú týždeň po týždni premieňať. Docielite zmiernenie chute do jedla, zlepšenie metabolizmu, rýchlejšieho spaľovania tukov bez straty svalovej hmoty a hlavne bez JOJO efektu či zvýšenej únavy.

Pokiaľ metabolizmus nefunguje správne, môže si telo tvoriť nadmerné tukové zásoby a vzniká nadváha. Pri zdravom chudnutí vedome znižujeme svoju telesnú hmotnosť tým, že prijímame menej kalórií (energie), než naše telo spotrebuje a zvyšok energie si telo berie z uložených tukových zásob.

V dnešnej dobe mnoho ľudí priberá, pretože konzumujú nevhodnú stravu alebo jedia viac, než potrebujú. Pokiaľ sa stravujete ťažkými jedlami, ako sú tie klasicky české alebo americké, je nutné stravu mierne upraviť, aby ste pomohli telu dostať sa do stavu, kedy začne spaľovať tuky. V podstate každá diéta je založená na obmedzení prísunu kalórií, ale nemusí to byť nutne bolestivý proces. Odporúča sa zostaviť si jedálniček na chudnutie a znížiť prísun kalórií na 1800 denne, jesť 4–5 jedál denne a rozdeliť stravu na približne 45 % karbohydrátov, 35 % proteínov a 30 % tukov.

Cvičenie na chudnutie a pohyb sú neoddeliteľnou súčasťou každého chudnúceho programu. Nielen že telo spaľuje viac kalórií, ale pomáha aj urýchľovať metabolizmus a udržiavať a tvoriť viac svalovej hmoty. Okrem toho je pohyb dôležitý pre kardiovaskulárny systém a krvný obeh. Vďaka pohybu sa dostáva viac výživných látok do svalov a orgánov, čo napomáha procesu pálenia tukov. Nielen že budete vyzerať lepšie a vaša postava sa sformuje, ale aj sa budete lepšie cítiť! Dokonca aj obyčajná chôdza 3x týždenne výrazne zvyšuje vaše šance na úspech.

Tento zdravý a bezpečný proces je možné navyše podporiť vhodnými doplnkami na chudnutie, ktoré využívajú silu účinkov prírodných látok. Taký unikátny komplex bylín a prírodných látok ponúkajú tablety na chudnutie Oxotrin, ktoré obsahujú patentovanú termogenickú zložku, ktorej úlohou je výrazne urýchliť metabolizmus. Aj vďaka tomu sú vhodné na zdravé chudnutie pre mužov aj ženy.

Tablety Oxotrin pomáhajú zefektívniť fungovanie metabolizmu a pokiaľ ich skombinujete s úpravou životného štýlu, zdravším stravovaním a primeraným pohybom, môžete naštartovať rýchle chudnutie, výrazne urýchliť úbytok hmotnosti až niekoľkonásobne a dosiahnuť tak prvé zmeny už za pár dní.
Výsledky klinických štúdií na ľuďoch s nadváhou ukázali, že pri správnej strave a pohybe bolo možné schudnúť 3 až 11 kíl v priebehu 8 týždňov. Až 80% z tejto váhy pritom bolo tvorených tukom. Úbytok váhy priemerne 1 kilá za týždeň sa považuje za zdravý, ale rýchlejšie chudnutie nielen že nie je prospešné, ale obvykle čoskoro končí návratom ťažko zhodených kíl.

Glucomannan 90% – vláknina získavaná z koreňov rastliny Konjac (zmijovec). Používa sa v liekoch na chudnutie, spomaľuje vstrebávanie cukrov a tukov z tráviaceho traktu. Po požití zväčšuje svoj objem a vyvoláva pocit nasýtenosti.
Kofeín – ten, ako je známe stimuluje, urýchľuje metabolizmus a napomáha spaľovaniu tukov.
Acetyl-L-karnitín – aminokyselina, ktorá umožňuje premenu tukov na energiu a zabraňuje ich ukladaniu. Pomáha znižovať chuť do jedla.
L-tyrozín – aminokyselina, ktorá potláča chuť do jedla a zlepšuje funkciu štítnej žľazy. Podľa vedcov je účinná pri chudnutí nadváhy spôsobenej stresom.
Extrakt z malín – podľa niektorých výskumov funguje ako urýchľovač metabolizmu.
Zelená káva – jej hlavnou zložkou je kyselina chlorogénová, bezpečný a efektívny rastlinný extrakt, ktorý pomáha znižovať obsah tuku. Udržuje rovnováhu hladiny cukrov v krvi po jedle.
Africké mango – výskumy preukázali významné zlepšenie pri liečbe diabetu a obezity. Napomáha zvýšeniu tzv. termogenézy, teda rýchlejšiemu spaľovaniu tukov.
Capsicium – extrakt z papričiek, ktorý sa často používa ako prísada do tabletiek na chudnutie. Má termogenický efekt, zvyšuje telesnú teplotu aj metabolizmus a umožňuje spaľovať telu viac tukov.
Bladderwrack riasa extrakt – podporuje aktivitu štítnej žľazy, ktorá môže byť pri disfunkcii tiež príčinou nadváhy a kontroluje správne fungovanie metabolizmu, tvorbu energie a telesnej teploty.
Chróm pikolinát – podľa výskumov tento minerál napomáha udržiavať vyrovnanú hladinu cukru v krvi. Znižuje objem tukov v tele a znižuje chuť na vysoko kalorické jedlá.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Články o móde a oblečení vám pomôžu byť trendy. Kde ale nájsť tie kvalitné?

Ženy by sa mali zaujímať o to, čo sa nosí, čo k čomu ladí alebo neladí, ako oblečenie udržovať...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img