Středa, 31 května, 2023
- Reklama -události

Dôvody, prečo použiť na izoláciu stavby PIR dosky

Redakce doporučuje

Ak premýšľate nad tým, aký izolačný materiál použiť na zateplenie stavby, vsaďte na kvalitu. Toto sú dôvody, prečo siahnuť po PIR doskách.

Ľahký no odolný materiál

PIR dosky sa vyrábajú v štandardných rozmeroch 600 x 1200 milimetrov alebo 1200 x 2400 milimetrov. Tieto sendvičové panely tvorí jadro z pevnej polyizokyanurátovej peny a kovové opláštenie. Hrúbka izolačného materiálu sa pohybuje v rozmedzí od 20 mm až po 250 mm. A práve od hrúbky závisia aj izolačné vlastnosti PIR dosiek.

Medzi najväčšie výhody patria vynikajúce izolačné vlastnosti, ktoré si dokážu zachovať aj pri minimálnej hrúbke jadra z PIR peny. Pri zatepľovaní preto môžete použiť aj menej hrubé PIR dosky a výrazne znížiť i celkovú váhu zateplenia.

Vedeli ste, že? PIR dosky sú i veľmi pevným izolačným materiálom, ktorý odolá aj tlaku 15 ton na meter štvorcový.

PIR dosky sú navyše ohňovzdorné a rezistentné voči baktériám. PUR panely a PIR dosky sú veľmi podobnými materiálmi. Jedným z rozdielov, ktorý ich však odlišuje je práve ohňovzdornosť. 

Ekologické riešenie a variabilita

Izolačné vlastnosti PIR dosiek sa podpíšu aj na následnej potrebe energií. Vďaka správnej izolácií tak môžete ušetriť nielen financie, ale i znížiť uhlíkovú stopu stavby. Z tohto pohľadu sú PIR dosky ekologickým riešením pre tých, ktorým záleží na životnom prostredí. Navyše až 80% izolačného materiálu PIR dosiek je plne recyklovateľných.

V neposlednom rade je výhodou PIR dosiek ich všestranné využitie. Zatepliť nimi môžete exteriérové a interiérové steny, ale aj podlahy, stropy a dokonca aj strechy. Tento materiál si môžete navyše prispôsobiť presne podľa vašich predstáv či už v otázke rozmerov alebo materiálu opláštenia. Stačí si len vybrať.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Články o móde a oblečení vám pomôžu byť trendy. Kde ale nájsť tie kvalitné?

Ženy by sa mali zaujímať o to, čo sa nosí, čo k čomu ladí alebo neladí, ako oblečenie udržovať...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img