Středa, 31 května, 2023
- Reklama -události

Najkrajšie tatranské výhľady sú na jeseň.

Redakce doporučuje

Jeseň je obdobím, ktoré v prírode prebudí množstvo krásnych farieb. Zároveň sa začína obdobie trošku chladnejšieho počasia, čo je po horúcom lete veľmi príjemné. Práve výhľady sú v jesennom období ešte omnoho čarovnejšie, mnohokrát doplnené o tajomnú hmlu, ktorá dodáva vzhľadu prírody čarokrásny vizuál. Kde sa oplatí vyraziť na jeseň v Tatrách? Prečo aj do Tatier potrebujete cestovné poistenie?

Jesenné Tatry ako nezabudnuteľný zážitok

Jeseň je ideálnym počasím na turistiku, vďaka prijateľným teplotám a krásnym výhľadom. V Tatrách máte možnosť navštíviť až 600 značkovaných chodníkov, ktoré Vás prevedú mnohými krásnymi dolinami, či vysokými vrcholmi. Ťažké úseky sú istené prostredníctvom reťazí, čo môže v sychravom počasí byť osožné v prípade mokra a vlhkých kameňov. Pokiaľ máte dobrú kondičku a kvalitnú výstroj, tak môžete na jeseň zažiť naozaj nezabudnuteľný zážitok.

Medzi obľúbené jesenné túry patria napríklad pomerne nenáročná túra vo Vysokých Tatrách Veľkou Studenou dolinou s malými plesami. Záver trasy je na Zbojníckej chate s možnosťou občerstvenia. Rovnako je populárnym miestom na jesennú turistiku výlet na Roháčske plesá – jeden z najatraktívnejších chodníkov v Roháčoch v Západných Tatrách. V západných Tatrách sa oplatí na jeseň vidieť aj Hrebeň Západných Tatier vo výške okolo 2000 metrov nad morom.

Cestovné poistenie do Tatier

Aj do Tatier sa oplatí vybaviť cestovné poistenie. Turistika je totiž pomerne náročná a nevyspytateľné jesenné počasie môže zmariť Vami naplánovanú túru. Cestovné poistenie Vám pokryje všetky nehody, ktoré sa Vám môžu počas výletu vyskytnúť. Pošmyknutie na mokrých skalách, či akákoľvek iná nehoda pre Vás vďaka cestovnému poisteniu nebude problém.

Navyše Vám v Union prinášame možnosť vybaviť si cestovné poistenie online. Cestovné poistenie online sa dá vybaviť prostredníctvom pár kliknutí. Ide o krátkodobé cestovné poistenie na pár dní – presne si určite dátumy, v rámci ktorých máte cestovanie poistením pokryté. Rovnako si viete takéto online poistenie vybaviť aj celoročne. Vďaka tomu môžete počas celého roka bezpečne cestovať a nič Vás neprekvapí.

Cestovanie po Slovensku môže taktiež priniesť rôzne úrazy a preto je lepšie pokiaľ máte uzatvorené online poistenie alebo klasické cestovné poistenie. Na cestovanie po Slovensku Vám pokojne vystačí aj krátkodobé cestovné poistenie. V Union Vám ponúkame kvalitné cestovné poistenie online, nech už sa vyberiete do zahraničia alebo len na výlet po Slovensku. Jesenné prostredie v Tatrách však určite stojí za pozornosť.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trampolínové parky ponúkajú zábavu a relax pre celú rodinu.

Chceli by ste plnohodnotným a najmä zábavným spôsobom využiť čas zaslúženej dovolenky či víkendového voľna? Radi by ste strávili...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img