Středa, 31 května, 2023
- Reklama -události

Porovnanie VPN HotspotShield Premium proti NordVPN: Akú VPN zvoliť?

Redakce doporučuje

Ktorá VPN ponúka viac, Hotspot Shield VPN, alebo toho viac ponúka VPN Unlimited? Porovnali sme obe VPN, pričom konečné skóre je 7,8/10 – 9/10.

Rýchlosť pripojenia Hotspot Shield VPN : VPN Unlimited, Ktorá je vyššia?

Jedným z najdôležitejších parametrov VPN je rýchlosť, platí to aj o HotspotShield Premium a VPN Unlimited.

Prvé menované sme namerali rýchlosť sťahovania 175 Mb/s, porovnávaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 183 Mb/s. HotSpot Shield Premium VPN je o 8 Mb/s pomalší v porovnaní s VPN Unlimited.

Zisťovali sme tiež upload, u Hotspot Shield VPN skript nameral 84 Mb/s. VPN Unlimited sme namerali hodnoty 103 Mb/s, je teda o 19 Mb/s rýchlejšie.

Posledným rýchlostným parametrom bola odozva, pri prvej VPN sme namerali 46 ms. Konkurenčné VPN Unlimited skript nameral 11 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak Hotspot Shield VPN v porovnaní bola o 35 ms horšie.

Skóre HotspotShield Premium vs VPN Unlimited tak je 8/10 – 7/10.

Zvláda HotspotShield Premium obísť geolock Netflixu?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, HotspotShield Premium túto možnosť zvláda. Väčšinou stačí spustiť VPN a vybrať niektorú z krajín, VPN Unlimited odblokovať Netflix má.

S VPN je možné odblokovať aj videá nedostupné v Česku, pričom VPN Unlimited takú schopnosť má. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí má.

Pri vyberaní VPN sa odporúčame zamerať aj na ochranu pred únikom DNS, podporu multi-hop pripojenia a kill switch. Taká HotSpotShield Premium VPN zahŕňa ochranu pred odhalením DNS a VPN Unlimited treba zahŕňa funkciu whitelist.

V hodnotení funkcií je celkové skóre 10/10 : 9/10.

Porazí konkurenciu HotSpot Shield Premium VPN v ponuke počtu serverov a krajín?

Šírka ponuky serverov môže napovedať o rýchlosti pripojenia, HotspotShield Premium má 3200 serverov. V zozname VPN Unlimited sme sa dopočítali 5400 serverov. Prvý z VPN ich tak ponúka o 2200 menej .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u VPN Unlimited robí 59. Druhá VPN ponúka 85, čo je o 30 viac. V tomto porovnaní teda víťazí.

Dôležitý je aj počet zariadení, ktoré môžu VPN súčasne používať a ktorých Hotspot Shield VPN zvláda 5. VPN Unlimited v jeden moment pripojí 10 zariadenia. Celý zoznam parametrov nájdete v článku najlacnejšie VPN.

Ktoré platformy zvláda Hotspot Shield Premium VPN a ktoré podporuje VPN Unlimited?

Podporované zariadenia sú asi najdôležitejším parametrom VPN, HotSpot Shield Premium VPN podporuje zariadenia so systémom Android a zabezpečí zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania VPN Unlimited operačný systém iOS pokrýva, prístroje s Androidom vie bez problémov ochrániť.

Za zmienku stoja aj informácie o sídle VPN, pretože tamojšou legislatívou sa riadi prípadné zdieľanie informácií o užívateľoch s políciou. Hotspot Shield Premium VPN sídli v USA. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovanátiež v USA.

Rozhranie Hotspot Shield Premium VPN nebola lokalizovaná v slovenčine, VPN Unlimited slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V hodnotení platforiem dosiahla Hotspot Shield VPN výsledku 10/10 a VPN Unlimited získava známku 10/10.

Cena HotSpot Shield Premium VPN x VPN Unlimited

VPN Unlimited možno mať za 1,96 € mesačne, druhú z VPN môžete mať už od 8,32 € mesačne. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 1z 10, respektíve 9/10 pre druhú menovanú.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Články o móde a oblečení vám pomôžu byť trendy. Kde ale nájsť tie kvalitné?

Ženy by sa mali zaujímať o to, čo sa nosí, čo k čomu ladí alebo neladí, ako oblečenie udržovať...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img