Čtvrtek, 23 března, 2023
- Reklama -události

Oprava dlažby: Poradíme vám, ako na to

Redakce doporučuje

Poškodená dlažba je pre mnohých strašiakom. Menšie i väčšie poškodenia ale nemusia znamenať veľké investície. Poradíme vám, ako ich opraviť. 

Keramická dlažba nie je náročná na údržbu a v interiéri pôsobí nadčasovo. Čo ale robiť, ak na nej zbadáte prasklinu alebo iné mechanické poškodenie?

Výmena celých dlaždíc

V prípade, že na dlažbe objavíte väčšiu prasklinu, je potrebné vymeniť celú dlaždicu. Pre takéto prípady je dobré, nechávať si v rezerve niekoľko dlaždíc. V opačnom prípade vás čaká hľadanie a kúpa rovnakej, alebo podobnej dlaždice s totožnými rozmermi.

Začnite tým, že pomocou dláta a kladiva odstránite škárovaciu hmotu okolo dlaždice. Následne pomocou kladiva rozbite poškodenú dlaždicu a jej časti odstráňte. Ďalším krokom je odstránenie malty alebo pôvodného lepidla, na ktorom dlaždica držala. Až teraz môžete na miesto aplikovať lepidlo na dlaždice a samotnú dlaždicu. Záverečným krokom je nanesenie škárovacej hmoty.

Ide to aj inak?

V prípade, že na dlažbe uvidíte menšie mechanické poškodenie, nemusíte hneď meniť celú dlaždicu. Ak si trúfate, môžete je starostlivo vyplniť keramickým tmelom a spájkou.  V mnohých prípadoch ale ide o detailnú prácu, pri ktorej je dôležité trafiť presný odtieň podlahy. V opačnom prípade by opravované miesto bolo vidieť. Ak si na opravu dlažby netrúfate, neváhajte sa obrátiť na odborníkov.

Oprava drevenej podlahy

Oprava drevenej podlahy je v tomto prípade o niečo jednoduchšia. Na rozdiel od keramickej je možné menšie ryhy a škrabance prebrúsiť, prípadne vyplniť tmelom a nanovo natrieť. Pred mechanickým poškodením je možné drevenú podlahu chrániť správnym náterom. Olejovanie drevenej podlahy tak dokáže predĺžiť jej životnosť a zabrániť možným poškodeniam.

Aj v tomto prípade je dobré obrátiť sa na skúsených profesionálov, ktorý okrem opravy zabezpečia i vhodné ošetrenie drevenej podlahy.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prečo sa rozhodnúť pre vestu a akú si vybrať

Turistika počas chladných zimných dní, skialp, jesenný beh či podvečerné istenie svojho lezeckého partnera. Určite to poznáte. V tričku...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img