Středa, 29 května, 2024
- Reklama -události

Začni raňajkovať – zdravé a chutné tipy na vyvážené raňajky

Redakce doporučuje

Ak existuje nejaký zvyk, ktorý odborníci na výživu odporúčajú osvojiť si, tak je to konzumácia vyvážených raňajok. Začať ráno zdravým, chutným jedlom vám dokáže spríjemniť celý deň.

Nehovoriac o tom, štúdie ukázali, že ľudia, ktorí raňajkujú majú tendenciu mať nižšie BMI ako tí, ktorí ich vynechávajú a tiež majú tendenciu spáliť viac kalórií počas dňa. Navyše raňajky naštartujú váš metabolizmus – jedenie do hodiny od prebudenia horoví vášmu telu, aby začalo spaľovať kalórie (ktoré pochádzajú z jedla, ktoré zjete), použilo ich ako energiu namiesto ich ukladania.

Aby ste svoj deň začali správne je dôležité mať v zadnom vrecku niekoľko tipov na zdravé raňajky.

Ovsená či ryžová kaša

Kaša je tradičným raňajkovým jedlom, ktoré sa jednoducho pripravuje varením ovsených vločiek či ryže s vodou alebo mliekom.  Podľa preferencií sa potom do nej môžu pridať rôzne koreniny ako škorica, poprípade ovocie alebo čokoláda, či sladidlo. Pre tých, ktorí by sa radi tomuto vareniu vyhli sú na trhu ovsené aj ryžové kaše, ktoré už len stačí zaliať horúcou vodou a raňajky sú na stole.

Granola

Granola sa väčšinou považuje za zdravšiu verziu raňajkových cereálií. Je to zapečená zmes vločiek, orechov, semienok, sušeného ovocia a sladidla (med, javorový či agávový sirup). Najlepšie si ju vychutnáte v kombinácii s mliekom alebo jogurtom. Dnes je už bežne dostupná aj v proteínovej verzii.

Palacinky

Áno, čítate správne – aj palacinky sa dajú spraviť v zdravšej forme ako ich bežne poznáme. Stačí ich pripraviť z vyváženej zmesi na cesto nabitej bielkovinami a vlákninou. Príprava je veľmi jednoduchá, zvládne ju naozaj každý. Servírovať ich môžete napríklad s bielym jogurtom a ovocím či orieškovým krémom. Chuťou vás zaiste prekvapia.

Ak ste doteraz raňajky vynechávali veríme, že sme vám v tomto článku poskytli dosť dôvodov na to aby ste začali raňajkovať.

Ak vám chýbali tipy na zdravšie raňajky, vyskúšajte tie od nás.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú skvelou voľbou pre letnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Či už cestujete s malými deťmi, zvedavými...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img