Pondělí, 27 května, 2024
- Reklama -události

Aby váš plnoautomatický kávovar vydržal čo najdlhšie, nezabudnite na pravidelné čistenie. Predĺžite tak jeho životnosť.

Redakce doporučuje

Pákové kávovary čistíte po každej príprave kávy. Nezabúdajte však aj na čistenie plnoautomatických kávovarov, predĺžite tak ich životnosť a dosiahnete lepšiu chuť kávy.

Vychutnať si kvalitnú kávu v pohodlí domova nebolo nikdy jednoduchšie ako teraz. Trh nám ponúka široké množstvo kávovarov do domácností, vďaka ktorým si pripravíte lahodnú šálku kávy jednoducho v pohodlí vašej domácnosti. Je len na vás či si vyberiete plnoautomatický kávovar, ktorý je jednoduchý na ovládanie a pripravíte si ním kávu len na jedno stlačenie. Alebo siahnete po pákovom kávovare.

Pákové kávovary sú najmä pre tých, ktorí si prípravu kávy užívajú a neustále sa v nej chcú zdokonaľovať. Pokiaľ nemáte dostatok priestoru pre väčší kávovar, nemusíte byť neštastní, minimalistické kapsulové kávovary sú presne pre vás.

Napriek tomu, že si do domácnosti zadovážite kvalitný kávovar, aby vaša káva chutila naozaj lahodne, treba dodržiavať ešte niekoľko pravidiel. Nepodceňujte výber zrnkovej kávy, čím čerstvejšia káva, tým lepšia. Ideálne je mletie kávových zŕn tesne pred prípravou. Ďalšou dôležitou činnosťou je čistenie kávovaru. Ak čistenie zanedbáte, vaša káva nemusí chutiť vôbec dobre.

Každý druh kávovaru si vyžaduje špeciálne čistenie. Pozrite sa s nami,  aká údržba je potrebná, aby váš kávovar fungoval čo najlepšie. Okrem toho, že vaša káva bude chutiť presne tak, ako má. Pravidelným čistením predĺžite aj životnosť spotrebiča.

Čistenie plnoautomatického kávovaru

Plnoautomatické kávovary majú výhodu v tom, že sa po každej príprave káve sa automaticky vyčistí sám. Avšak, aj oni si vyžadujú svoju údržbu na pravidelnej báze.

Aspoň raz mesačne by ste si mali nájsť čas na prečistenie sparovacej jednotky a odmastenie kávovaru. Sparovacia jednotka ide z kávovaru jednoducho vybrať a stačí ju prepláchnuť pod vlažnou vodou. Nikdy ju nedávajte do umývačky riadnu a nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky, môžete ju tak poškodiť.

Nie je to nič zložité, existujú konkrétne návody, podľa ktorých to hravo zvládnete. Stačí, ak si zakúpite kompetentné prostriedky na čistenie. V prípade, že váš kávovar má aj mliečnu trysku, nezabudnite ani na jej pravidelné čistenie mliečneho systému.

Starostlivosť o pákové kávovary

Lahodná káva z pákového kávovaru je samozrejmosťou. Avšak bez pravidelnej údržby kávovaru sa kvalita kávy bude pomaličky zhoršovať, preto by ste ju nemali zanedbávať.

Pri pákovom kávovare nezanedbávajte čistenie hláv pomocou špeciálnej kefky. Po každej príprave prečistite páku a jej sitko, tak aby v nej nezostali zvyšky kávy. Stará káva, ktorá v sitku zostane, totižto znehodnotí chuť nasledujúcej šálky. Nezanedbávajte ani čistenie trysiek na mlieko. A tak ako u plnoautomatického kávovaru aj pri pákovom kávovare je pravidelné odvápňovanie notnosťou.

 

Kávovary sú dnes natoľko inteligentné spotrebiče, že si údržbu dokážu zaobstarať. Okrem toho, že sa plnoautomatický kávovar sam prečistí, ak vyžaduje špeciálne čistenie, odvápnenie alebo inú starostlivosť, upozorní vás. Podľa typu kávovaru sa upozornenie môže mierne odlišovať.Väčšinou to je však takým spôsobom, že vám zasvieti kontrolka, ktorá vás upozorní na to, čo kávovar potrebuje.

Starostlivosť o kávovary je naozaj dôležitá, čím dôkladnejšie bude prebiehať, tým lepšia bude chuť kávy a dlhšia životnosť prístroja. Pri kávovaroch nezanedbávajte ani starostlivosť o vodu. Mali by ste používať filtre, ktoré obmedzujú tvorbu vodného kameňa. Taktiež nezabúdajte vyčistiť nádržku na vodu, v ktorej sa usádza vodný kameň. S čistením vám veľmi ľahko pomôžu rôzne odvápňovače.

Starostlivosť o kávovar sa vám vráti v podobe lahodnej kávy. Zároveň sa vám predĺži aj jeho životnosť a bezúdržbovosť. A čím menej chýb a porúch si váš kávovar vyžiada, tým menej starostí a nákladov na jeho používanie máte, preto nezanedbávajte jeho čistenie.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú skvelou voľbou pre letnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Či už cestujete s malými deťmi, zvedavými...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img