Středa, 29 května, 2024
- Reklama -události

Ktoré dlhodobé investovanie sa oplatí?

Redakce doporučuje

Každý investor je iný a rovnako individuálna je aj každá investícia. Investície preto nedelíme na dobré alebo zlé, ale pozeráme sa na ne ako na tie, ktoré buď vyhovujú, alebo nevyhovujú požiadavkám jednotlivých investorov. Aj napriek tomu však niektoré investície môžeme považovať za také, do ktorých sa z dlhodobého hľadiska jednoznačne oplatí investovať. Viete o ktorých je reč?

Ak sa rozhodnete dlhodobo zhodnocovať svoje voľné finančné prostriedky, máte skutočne veľa možností, kam investovať peniaze. Azda najbežnejším typom investovania je práve investovanie do fondov, ktorého výhodou je najmä jeho jednoduchosť. Po výbere vhodného portfólia si stačí nastaviť trvalý príkaz a vaše investovanie môže začať. Ak sa chcete vybrať netradičnejšou cestou, môžete siahnuť po zlate, umení, cenných vínach či iných vzácnych komoditách, no ak v tom celom hľadáte aj praktickú stránku, zaujať vás môžu práve investície do nehnuteľností.

Investovanie a bývanie v jednom

Pri myšlienke na investovanie do nehnuteľností sa zrejme väčšine z nás vynorí v mysli dobre známy model – za predschválenú hypotéku si kúpim investičný byt, ktorý budem prenajímať a príjem z nájmu mi zaplatí splátku, náklady a aj čosi navyše. Presne takto to fungovalo niekoľko rokov, pri aktuálnych cenách nehnuteľností, sprísňujúcich sa podmienkach pri schvaľovaní úveru, zvyšujúcich sa úrokoch a aj samotných nákladoch na bývanie, by však takáto investícia nebola vôbec rozumná. Pre tých, ktorých poháňa vidina vlastného bývania má však investovanie do nehnuteľností stále svoj význam, rozumnejšie však bude vybrať sa cestou investovania do developerského projektu.

Zaujímavý zisk a vidina vlastnej nehnuteľnosti

V rámci investovania do nehnuteľností prišiel pred pár rokmi na Slovensko nový model. Ide o investovanie prostredníctvom investičných skupín, ktoré svojim investorom umožňujú investovať priamo do developerských projektov. Je to kolektívny druh investovania, ktorý umožňuje výstavbu moderných obytných štvrtí a vám ako investorovi ponúka nielen zaujímavý finančný výnos, ale napríklad aj predkupné právo na nákup nehnuteľnosti v rámci daného projektu. V prípade, že do budúcnosti uvažujete aj nad príležitosťou vlastného bývania, určite je práve toto skvelá možnosť do čoho investovať.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry sú skvelou voľbou pre letnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Či už cestujete s malými deťmi, zvedavými...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img