Pondělí, 15 července, 2024
- Reklama -události

Romantická dovolenka pre celú rodinu

Redakce doporučuje

Romantika je korením života. Romantické chvíľky rozžiaria aj všedné dni a dokážu pričarovať slnko na sebe rozbúrenom nebi. Na začiatku vzťahu nie je nutné zložito hľadať romantické miesta.

Čerstvo zamilovanému páru, vznášajúcemu sa na krídlach lásky, postačí k dokonalej spokojnosti vzájomná blízkosť. Poďme sa spoločne pozrieť na miesta, ktoré zahrajú na romantickú strunu aj tým, ktorých prvé milostné listy už povážlivo žltnú.

Len ťažko by ste hľadali romantickejšie mesto ako Paríž. Francúzska metropola si svoj status drží už mnoho rokov a rozhodne sa ho nemieni vzdať. Atmosféra lásky tu je cítiť na každom kroku, podobne ako vôňa čerstvo upečených croissantov. Osobité kúzlo tohto mesta je skryté v širokých bulvároch, prítmí bazilík, upravených parkoch, obrazoch pouličných umelcov, zapadnutých kaviarničkách či v tieni Eiffelovej veže.

Očarujúce mesto, rozkladajúce sa na viac ako stovke ostrovčekov, vzájomne prepojených množstvom mostov, má pre romantické páry jedinečné kúzlo. Ošľahaní gondoliéri tu denne vypočujú desiatky žiadostí o ruku i sľubov lásky až za hrob. Úplnou nevyhnutnosťou je tu prechádzka ruka v ruke po námestí Svätého Marka, prechádzka na gondole, prehliadka Dóžacieho paláca alebo leňošenie na piesočnatej pláži Lido di Venezia.

Nemecký ostrov Rujána bol obľúbeným výletným miestom našich rodičov, ktorí sem jazdili za krásnou prírodou aj jedným z mála dostupných morských pobreží. Dnes by ste tu pozostatky socialistických ubytovacích zariadení hľadali márne. Jediné, čo zostalo sú široké piesočnaté pláže, nevyhnutné plážové koše, chrániace rekreantov pred poryvy vetra, kúzelné dedinky a osamelé majáky. Skvelé vyžitie tu nájdu športovo založené pary. Celým ostrovom vedie množstvo chodníkov pre peších, korčuliarov i cyklistov. Vyhlásená je aj miestna kuchyňa, ktorej vládne pokrmy z čerstvých rýb a plodov mora.

Alpské jazero Bled, turistická pýcha Slovinska, je výnimočné svojimi dvoma dominantou – ostrovčekom s kostolíkom Nenebovzatia Panny Márie, krčiacim sa uprostred jazera aj monumentálnym hradom, čnejúcim na skale nad jazerom. Panoráma zasnežených horských velikánov skvele zarámuje romantické fotografie a počas prechádzky po blankytne modrých vodách jazera možno zostane chvíľka času aj na romantickú báseň.

Skúsení turistickí sprievodcovia s obľubou hovoria, že západ slnka nad Santorini je pozdravom gréckych bohov. Vulkanický ostrov, vystupujúci hrdo z vôd Egejského mora, je až gýčovito krásny. Biele domčeky s modrými strechami, zátoky pokryté svetlým aj tmavým lávovým pieskom, skvelá kuchyňa, kvalitné víno spolu s vrelou atmosférou vám dajú zabudnúť na starosti všedných dní a oddať sa len svojej drahej polovičke.

Potrebujete svoj vzťah okoreniť trochou bezstarostnosti? Potom neváhajte a navštívte Amsterdam. Počas jediného dňa si tu môžete pozrieť umelecké diela najväčších maliarov 17. storočia, kúpiť si kyticu tulipánu na miestnych trhoch alebo sa prejsť loďou po niektorom z vodných kanálov. Amsterdam nikdy nespí a tak neváhajte s návštevou vyhlásených tanečných klubov.

Rozprávkovo krásne belgické mesto je právom nazývané Benátkami severu. A čím si toto, na prvý pohľad, trúfalé pomenovanie Bruggy, ležiace len 90 km severozápadne od Bruselu, vyslúžili? Všadeprítomnou atmosférou belgického stredoveku, spleťou uličiek, hustou sieťou vodných kanálov, jedinečnými historickými budovami av neposlednom rade aj skvelým pivom a hriešne dobrou čokoládou.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prečo sa vám oplatí transportný vak na párty stan

Konštrukciu aj opláštenie stanu je potrebné adekvátne chrániť. Prečo sa oplatí zaobstarať si na tento účel špeciálny transportný vak?Prečo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img